środa, 31 maja 2017

Figurkowy Karnawał Blogowy, edycja XXXIII: Robimy rzeczy z innych rzeczy

Inicjatywa: Figurkowy Karnawał Blogowy;
Gospodarz:  Dziadu z Lasu;
Temat: Robimy rzeczy z innych rzeczy
Tematy poprzednich edycji: blog Dance Macabre;
Autor inicjatywy: Inkub, blog Wojna w Miniaturze.


Tytułem wstępu. Moja propozycja związana z aktualnym wpisem może zostać uznana za spełniającą warunki tylko częściowo, ponieważ budowla którą zaraz zaprezentuję tylko w małej części składa się z materiałów powiedzmy "nieprofesjonalnych". Zdecydowałem się jednak na jej prezentację właśnie w tej edycji, ponieważ element użyty do jej konstrukcji był kluczowy w inicjacji całego procesu twórczego. Mówiąc już bez zagadek, po zobaczeniu znicza olśniło mnie, że jego przykrywka to idealna kopuła mauzoleum jakie chciałem wykonać na potrzeby rostgrave. Mauzoleum, które wygląda nie mniej nie więcej tylko własnie tak:Bez pokrywki znicza i nagłej inspiracji jaką zapoczątkowała nie byłoby tej budowli, zatem uznaje na swoje własne wewnętrzne potrzeby, że spełnia to wymogi aktualnej edycji :) 

Materiały to styrodur, karton, figurki mantica, gliniany wycisk upiora od Black Tree Design (uzyskany z formy zrobionej z masy Ouya), gipsowe drzwi z allegro oraz nieco bitsów. Mówiąc szczerze to wciąż zaawansowany WIP - brakuje przede wszystkim całej roślinności porastającej budynek, tym niemniej nawet w tej wersji nadaje się do publikacji. 

W kolejnym wpisie skrobnę nieco więcej o procesie powstawania budynku oraz zaprezentuję pewną niespodziankę, której być może bystry obserwator się domyśli. 

19 komentarzy:

 1. Nie powiem budynek hand made wygląda niesamowicie ładnie!
  Wielkie brawa!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna robota, już nie raz myślałem o wykorzystaniu tych pokrywek do zniczy, ale nigdy się nie zebrałem, widzę że będę musiał nadrobić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobra robota, i świetna (zniczo)kopuła :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniałe to mauzoleum. Dużo fajniejsze niż moje. Gratuluję :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super wykonanie.Wspaniała kopuła ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo przyzwoita architektura, pomysł na kopułę świetny, ale urzekł mnie ten ten fryz tryglifowo-metopowy - naprawdę zgrabny historyzm w architekturze. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznaje bez bicia, że element ten wykonałem nie znając jego nazwy :) Masz wykształcenie architektoniczne?

   Usuń
 7. Aż ciężko uwierzyć, że to własnoręcznie robione - wielkie brawa za pomysł i wykonanie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomysł to mgnienie, wykonanie zajęło duuużo czasu, ale wielu rzeczy się nauczyłem. Będzie jak znalazł do kolejnego projektu :)

   Usuń
 8. Cud, miód, malina. Bardzo mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo, bardzo udany budynek, zarówno pod względem budowy, jak i malowania!

  "Kopułę" ze znicza też gdzieś mam odłożoną, przy czym nie było do tej pory (i pewnie nieprędko będzie, z uwagi na fakt, że nastawiam się teraz na makiety podziemne) okazji, by ją wykorzystać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. W kontekście Waszych wypasionych makiet krasnoludzkich (chętnie pooglądam kolejne) ten komplement cieszy mnie podwójnie :)

   Usuń
 10. Odpowiedzi
  1. Dzięki, jednak jest tu sporo błędów koncepcyjnych :)

   Usuń