czwartek, 13 kwietnia 2017

Kev Adam's Goblins

Few pictures of Kev Adam's goblins from my collection (below), and links to shops with these and his others miniatures at the end of this post.

W nawiązaniu do mojego poprzedniego wpisu dotyczącego kupki wstydu, lub jak wskazywali niektórzy raczej kupy,  chciałem bliżej zaprezentować Wam wspaniałe miniaturki goblinów autorstwa samego mistrza Kev Adamsa. Otrzegam - baaardzo dużo oglądania. Zatem zaczynamy:

Gobliny z bronią ręczną. Wszystkie miniaturki mają typowy mankament jednoelementowych wzorów w postaci braku trójwymiarowości (ręce i bronie raczej w jednej płaszczyźnie), ale ta cudowna szczegółowość:
Łucznicy:


Chłopaki z bronią dwuręczną:


Ponownie broń ręczna:


Dwie grupy dowódcze, w tym szaman i boss. Istne wspaniałości, palce lizać :)Kolejna grupa wesołków z bronią dwu i jednoręczną:

Tutaj większe figurki, określane w sieci bądź jako czarne gobliny bądź jako orki. Szamana "złoszowałem", aby było widać obłędną ilość detali jakie ma na sobie:
Goblino-orki z włóczniami:

Znowu gobliny:

Załoga trebusza:


Sam trebusz to kwintesencja "kjuadamsowatości", te detale na ramie, obłęd (aż aparat nie chciał focusować :):Tak wygląda zmalowany - zdjęcie ze strony Kickstartera:

Katapulta i załoga:Bolt thrower z załogą:

 Włócznicy:


 Żywiczny troll i goblin dla zobrazowania skali: Wilki. Zapomniałem dać goblina do porównania, ale to na prawdę wielkie byki: Jeźdźcy wilków:
 Woźnica rydwanu, zwróćcie uwagę na pomysłowy sposób "napędu" wilków:


 Tarcze:

CROOCKED CLAW GOBLINS
Wszystkie powyższe gobliny, za wyjątkiem kilku do bandy Frostgrave pochodzących ze sklepu Four a Miniatures, nabyłem właśnie na tym blogosklepie. Zła wiadomosć jest taka, że właściciel nie ma już prawa odlewania nowych partii, ale jeśli dobrze zrozumiałem z jego maili może wyprzedać co mu tam jeszcze pozostało - zawsze możecie dopytać.

Gobliny trafiły na tego Kickstartera (zerknijcie koniecznie jak te cuda wygladają pomalowane!), powstały także z tego co widzę nowe wzory, z których cześć dostępna jest w sklepie:

KNIGHTMARE GAMES
W porównaniu z ofertą z CCG, czy z tym co widać na zdjęciach z Kickstarter,a jest ubogo, ale widzę tam kilka wzorów, których nie mam :)

Przyznam się, że nie pogłebiłem poszukiwań i nie mogę powiedzieć gdzie ew. nabyć resztę - pozostawiam to zadanie dla Was :)

Był jeszcze taki Kickstarter z modelami Kev Adamsa oraz Tima Prowa z linii Heartbreaker Miniatures oraz modelami Chaza Elliota (elfy, chaos knights), z tym że gobliny były akurat w żywicy, więc w to nie wchodziłem.

Inne gobliny Kev Adamsa jakie zlokalizowałem, możecie nabyć w:

RAL PARTHA EUROPE
Kilka wzorów goblinów i orków, sądzę że raczej starszych. Niestety prezentacja na stronie jest bardzo kiepska.

FOUR A MINIATURES
Kolejny średnio prezentujący się sklep, jednak gorąco zachęcam do przejrzenia oferty. Jest tam kilka absolutnie cudownych wzorów goblinów, w tym gobliny morskie :) Sami zerknijcie:BLACK HAT MINIATURES
Gobliny bardziej w klimacie goblinów nocnych, niewiele wzorów ale fajne.

BTW, jak ktoś tęskni z starymi farbami Citadel to farby Coat D'arms to właśnie ta bajka - firma ta produkowała właśnie stare Citadelki i z tego co czytam obecna oferta to w dużej mierze odpowiednik starych farb Citadel.

WARMONGER MINIATURE
Na koniec zostawiłem najlepsze, prawdziwą ucztę dla miłośników zielonoskórych w starym i jedynie słusznym stylu, istna ziemia obiecana z olbrzymia ilością wzorów: gobliny, orki renesansowe, orki łucznicy, orki włócznicy, orki z bronią ręczną - setki cudownych modeli! Warto poświęcić te pół godziny do popołudniowej kawki aby nasyciś oczy tymi wspaniałościami. Zwróćcie uwagę na te cudowne tarcze, tak bardzo w stylu Kev.

Kilka zdjeć z tej strony, ponownie gorąco zachęcam do obejrzenia oferty:Na stronie jest zresztą więcej wspaniałości (krasnoludy, umarlaki, trolle), w tym jakieś ex-Citadelowe wzory, jeśli dobrze wyczytałem w sieci także modele nigdy nie wydane, odnalezione i udostępnione po raz pierwszy - np. ten zestaw.


Uff, koniec.
14 komentarzy:

 1. Ooo i mamy figurki które wzbudziły chyba największa zainteresowanie i entuzjazm. Są fantastyczne. ocierające się o klasykę i przypominające nam różne wzory GW :) Po tym co widzę, wchodzę na ofertę! Piękne wzory!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne są, zrób nich jakąś kompanię do Frostrgrave :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lepsze od klasyki! Świetne figurki, ale ten fragment o braku praw do odlewania mnie zainteresował chyba najbardziej. Może za 20 lat ktoś zrobi wywiad i wszystko się wyjaśni?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem czy cegoś nie poplątałem. Z tego co widzę i czytam w sieci Kev robi różne gobliny na zamówienie, nawet dla małych firm. Zakładam, że tutaj umowa mogła być skonstruowana w taki sposób, że zamawiający miał prawo sprzedawać odlewy przez jakiś okres, a potem prawa w całosci wróciły do Kev - może to wynikało z ceny, bądź z innych kwestii. Przyznam, że nie dociekałem :)

   Usuń
 4. To raczej kupa szczęścia, a nie wstydu ;)

  Zazdroszczę i malowałbym :D

  Czekam zatem na zdjęcia pomalowanych modeli :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tą kupką to pewnie zależy jak patrzeć na temat :)
   Nie chciałem właśnie aby to był wpis pod tytułem - mam takie i już ich nie kupicie :), więc poszukałem w sieci i sporo wzorów jest do kupienia, stąd właśnie linki do sklepów. Kupuj śmiało :)

   Usuń
 5. Świetna mieszanka bajkowości i mroku. Zazdroszczę kolekcji i czekam na malowanie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Namawiam do zakupienia kilku sztuk, będzie mi raźniej malwoać :)

   Usuń
 6. Wow, so many beautiful figures, fantastic colors and details...i love this strange and impressive catapult!

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspaniała, imponująca kolekcja! Jest już na czym oko zawiesić, a pomyśleć będzie jeszcze lepiej, gdy figurki będą pomalowane! No właśnie, powoli w malowaniu!

  OdpowiedzUsuń