czwartek, 5 listopada 2015

Panzerfäuste: Mechanised Warfare in a Mythical Realm


Długi tytuł, a dodatkowo tym razem wpis tylko informacyjny - jednak przyznaję, że nie mogłem się powstrzymać.Trafiłem na ostatnie dni ciekawej zbiórki na Kickstarterze, o której zresztą ktoś już na jakimś polskim blogu wspominał, mianowicie Panzerfäuste:Mechanised Warfare in a Mythical Realm.
W grze pojawia pięć nacji, odpowiadających historycznym siłom biorącym udział w II wojnie światowej: krasnoludy jako Niemcy, orki jako Brytyjczycy, nieumarli jako Rosjanie:
 gnomy jako Francuzi i co ciekawe także Troglodytes jako Polacy:Polacy w postaci Troglodytes to być może nieco kontrowersyjny pomysł, jednak propozycja dodatkowej ciężkiej jednostki (Brute) to już majstersztyk: jest nią sam niedźwiedź Wojtek.

Historia niedźwiedzia Wojtka to zresztą fantastyczna opowieść, kto jej jeszcze nie zna odsyłam chociażby do wikipedii bądź do filmu dokumentalnego BBC i TVP pt "O niedźwiedziu co poszedł na wojnę – pełna wersja na YouTube". Kombatant 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii Wojtek otrzymał nawet stopień kaprala.  Mam nadzieję, że w szkołach uczy się teraz o takich fantastycznych historiach.  Ponoć jest nawet angielskie piwo Wojtek, inspirowane tą historią (Wojtek uwielbiał browar :)

Wracając do systemu, to rendery figurek wyglądają bardzo ciekawie: szczególnie podobają mi się umarlaki oraz orkowie, którzy prezentują się urzekająco w brytyjskich  mundurach:System ma dwie wersje zasad: dla małych potyczek oraz większych bitew (nie miałem jeszcze okazji się im przyjrzeć, ale na stronie kickstartera są linki). W planach jest tez cięższy sprzęt: zachwycił mnie koncept francuskich pancernych ślimaków i brytyjskie jaszczury Matilda.Poważnie się zastanawiam czy się nie złamać.

Wszystkie zdjęcia z kickstartera (poza pomnikiem Wojtka) - zainteresowanych odsyłam tam po więcej informacji. 


4 komentarze:

  1. Cześć, grą mnie zaciekawiłeś. Z chęcią o niej poczytam. Ale mam też sprawę. Nie widzę nigdzie Twojego maila ani innej formy kontaktu, niż komentarz, więc zostawiam swój jakubnier@wp.pl. Byłbym wdzięczny, gdybyś napisał bo mam sprawę do Ciebie. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Odpowiedzi
    1. Wstępnie to wygląda na "Bolt Action" w wersji fantasy. Ciekawa próba.

      Usuń