czwartek, 12 listopada 2015

Warmachine: Mitigator (Convergence of Cyriss)

Figurka, która zalegała mi nieskończona w szafie i bardzo domagała się finalizacji: Mitigator do frakcji Convergence of Cyriss ze świata Warmachine. Poświeciłem jeden wieczór i dokończyłem projekt - jeden z wielu rozgrzebanych, ale teraz przynajmniej moja lista "do dokończenia" odrobinę się skróciła :)


Są w tym modelu rzeczy, które mi nie wyszły: OSL, a są i takie z których jestem bardzo zadowolony: wygląd metalu. Bardzo podoba mi się stylistyka samej figurki - taki art deco.

Niestety trudno mi na zdjęciach pokazać rzeczywisty efekt jaki uzyskałem na metalu - jest tutaj na prawdę sporo różnorakich tonacji, dla uzyskania których pracowałem z kilkoma washami oraz stosowałem liczne glaze'y (inki od Privateer Press), a na całość dodałem jeszcze śniedziowe zacieki. Stosunkowo najlepiej widać to na poniższym zdjęciu:Na żywo światło pięknie wydobywa te wszystkie niuanse  - musicie uwierzyć mi na słowo :)

Podstawka to Micro Art Studio, plakietka  z nazwą modelu oraz płytki wskazujące kąt widzenia modelu to w zamyśle zardzewiałe blaszki, podobnie jak i ornamenty na samej podstawce. Chciałem w ten sposób oddać wiek maszyny, która ma latach uśpienia uaktywnia się by siać grozę i zniszczenie.

Poniżej kilka zdjęć zrobionych jeszcze przed dodaniem płytek, inne oświetlenie odmiennie oddaje barwy:8 komentarzy:

 1. WooooW !! te mechopodobne roboty to chyba najlepsze twoje wcielenie:) Wygląd metalu powala!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Looks strange and beautiful, nicely done!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thanks. It took me a lot of time (many glazes and washes on metal - unfortunately, you can't see everything on these weak pictures)

   Usuń
 3. Fajnie wyszła! Wow, jak dla mnie CoC to jest supernowość, a Ty mówisz że zalegała w szafie ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Nabyłem zestaw startowy jak się tylko w Polsce pokazał, więc czasu na leżakowanie troche miał, choć fakt że w porównaniu do innych frakcji to nówka :)

   Usuń
 4. WOW jakie odblaski na metalu!!!

  OdpowiedzUsuń